czwartek, 1 lipca 2021

 Skantherm cały czas się rozwija. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Współpraca z wybitnymi projektantami, udoskonalane konstrukcje pieców kominkowych, nowocześniejsze farby, systemy i udogodnienia podnoszące komfort użytkowania - działo się przez ostatnie lata. 

A od kilku tygodni cieszymy się nowymi modelami nowoczesnych kominków wolnostojących tego niemieckiego producenta 😊

Elements zaszczycił nas kolejnym wyjątkowym modelem kominka modułowego. Elements 400 3s, bo o nim mowa, jest węższą wersją, kultowego już Elementsa 600 3s.  Są to kominki trzyszybowe, które idealnie sprawdzą się w centralnej części salonu. Pozwalają cieszyć się pięknym widokiem ognia z trzech stron!

Elements 400 3s
skantherm.pl

Do tej pory możliwości takie przedstawiał jedynie model o szerokości 60 cm. Jednak wychodząc na przeciw oczekiwaniom i potrzebom nowoczesnych pieców kominkowych, Skantherm zadbał również o mniejszą wersję, o szerokości 40 cm. Idealnie wpasuje się w mniejsze przestrzenie, wszędzie tam, gdzie zależy nam na zgrabnej nowoczesnej kozie. Jednocześnie nie tracąc niczego z wyjątkowego widoku płomienia, na którym przecież najbardziej nam zależy. 

Poza bardziej kompaktowymi kształtami trzyszybowego pieca kominkowego, niczym nie różni się on od swoich braci z serii. Tu również możemy dowolnie bawić się dodatkowymi modułami, tworząc własną wyjątkową zabudowę kominka. W górnych modułach możemy ukryć kamienie Thermostone. W ten prosty sposób stworzymy kominek akumulacyjny, który będzie oddawał ciepło nawet do kilku godzin po zakończonym paleniu. 

Z kolei w dolnych lub bocznych boksach z łatwością przechowamy drewno, bądź zamienimy je na wygodne szafki czy szuflady - również wykończone drewnem! Dzięki temu nowoczesny kominek wolnostojący będzie pełnił nie tylko swoje podstawowe funkcje. Stanie się zarazem wyjątkowym miejscem na przechowywanie ,nie tylko niezbędnych akcesoriów kominkowych. 

Merano Rund
skantherm.pl

Jednak Elements to nie jedyna tegoroczna nowość. Poszerzona została także rodzina kominków kamiennych. Ich szeregi zasilił Merano Rund - zaokrąglona wersja klasycznego Merano. Niewielki kominek kamienny idealnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie stalowe kominki wydają się zbyt nowoczesne. Klasyczna forma wizualnie ocieplona kamieniem, jakim został obłożony korpus pieca kominkowego. Wnętrza rustykalne, czy domki letniskowe pokochają go właśnie za ten klasyczny wygląd, rodem z domku na wsi u babci. Już czuję zapach świeżej drożdżówki 😀

Jednak, jak wszyscy wiemy, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Skantherm, czekamy na więcej! Bo nowoczesnych kominków wolnostojących nigdy dość 😉

Macie swoje ulubione modele?

czwartek, 4 marca 2021

Kominek modułowy - o co w tym tak naprawdę chodzi?

Moda na modułowe meble trwa na dobre. Z kilku niepozornych elementów możemy stworzyć własną niepowtarzalną, ale przede wszystkim użytkową aranżację. I nie ma tu większego znaczenia, czy mamy więcej czy mniej miejsca do zagospodarowania. Dzięki odpowiednio dobranym elementom jesteśmy w stanie maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń.

Mówiąc meble modułowe w pierwszej kolejności na myśl przychodzi nam kuchnia. Mimo naprawdę wielkim możliwościom, są jednak coraz częściej wypierane przez meble skrojone na wymiar.

Kolejny pomysł? Kanapa! Patent o tyle dobry, że w zależności od potrzeb możemy taką sofę rozłożyć i moduły wykorzystać jako osobne fotele :D Ciekawy model na taras znalazłam ostatnio na midomo.pl – sofa Miami.

midomo.pl

No dobrze, mamy kuchnie, sofę. A co powiecie na modułowy kominek? Z możliwością rozbudowy nie tylko góra dół, ale także na boki?

Taką możliwość oferuje nam Skantherm! Kominki wolnostojące z serii Elements można dowolnie łączyć z dodatkowymi boksami. Występują one w dwóch wymiarach – 40x20 oraz 60x20 cm. Dzięki określonym wymiarom, spójnym z wymiarami podstawowej wersji kozy, możemy ustawiać je zarówno w pionie jak i poziomie.  Ilość wariacji jest wprost nieograniczona!

Mało tego, dodatkowe boksy, mogą pełnić funkcję szafki z zamykanymi drzwiczkami czy szuflady. Dodatkowe siedzisko pozwoli z bliska cieszyć się grą płomieni J Ostatnio pojawiły się nawet drewniane fronty szuflad! Całość wygląda niezwykle efektownie.

Modułowy kominek wolnostojący stwarza nam nieograniczone możliwości aranżacyjne, ale także pozwala zniwelować, nazwijmy to, niedoskonałości przyłączeniowe. Zbyt wysoko przygotowane ujście spalin, duże przesunięcie wejścia do komina względem dolotu, czy po prostu niechęć do widoku rur przyłączeniowych. Wszystko to możemy ukryć w dostępnych boksach, które przy okazji stworzą niepowtarzalną zabudowę.

skantherm.pl

A co powiecie na kominek akumulacyjny? Tez jestem za J W modułach umiejscowionych nad komorą spalania możemy ukryć kamienie magazynujące ciepło – Thermostone. Dzięki temu zachowamy ciepło z kominka na długie godziny po wygaszeniu paleniska. To się nazywa opcja!

W sposób przyjemny dla oka modułowość kominków wolnostojących przedstawiona została na blogu skantherm.pl, znajdziecie go tutaj J

Niemiecki producent nowoczesnych pieców kominkowych udowadnia nam, że pojęcie modułowości nie ogranicza się do rozbudowy kominka góra-dół. Prawdziwe możliwości pokazuje dopiero rozbudowa również na boki. Mało tego, nie jesteśmy ograniczeni do ustawiania boksów na podłodze. Równie dobrze możemy je powiesić, dzięki czemu całość nabierze symetrii i lekkości :)